Kas yra Ignas Bakėjus ir kodėl parašė gyvenimus keičiančią knygą „Mano herojus”

Esu Ignas Bakėjus – pirmasis Lietuvoje sertifikuotas Insanity treniruočių programos treneris, MyHero! sveikos gyvensenos judėjimo įkūrėjas, motyvatorius, dviejų vaikų tėvas ir laimingai vedęs vyras. Kodėl visuomet pabrėžiu savo šeimą? Nes vieną dieną nuoširdžiai sau palinkėjau tapti pačiu geriausiu tėčiu savo vaikams, o žmonai – geriausiu vyru. Šia svajone gyvenu iki šiol ir jos siekiu, o mano šeima mane įkvepia.

Pirmoji mano svajonė buvo tapti NBA žaidėju. Gyvenimas susiklostė taip, kad kažkuriame gyvenimo etape pasirinkau kitokią kryptį – nusprendžiau paragauti alkoholio, tabako, pasirinkau kitokį gyvenimo būdą, to pasekmė – atsidūriau kitame taške ir svajonės taip ir nepasiekiau. Sportas mano gyvenime visuomet buvo labai svarbus – nuo 9 metų lankiau Šarūno Marčiulionio krepšinio akademiją, tad profesionalus sportas su treneriais, gydytojais, paskaitomis ir seminarais mane lydėjo iki 19 metų.

Atėjo laikas, kai profesionali krepšininko karjera baigėsi, ir prasidėjo intensyvios paieškos – o ką veikti toliau? Pradėjau bėgioti, norėjau tai daryti profesionaliai, dalyvauti užsienio maratonuose, tačiau tuo metu jau turėjau šeimą, tad negalėjau sau to leisti. Atsirado sporto salės, svoriai, kiti dalykai… Tačiau ėmė kilti daug klausimų – o kam man išvis to reikia? Kiek laiko tai darysiu – negi tik tol, kol pasieksiu norimą kūno formą? Klausimai, susiję tiek su asmeniniu gyvenimu, tiek su fizinio kūno lavinimu, atvedė mane iki to, kad vieną dieną išgirdau apie Insanity aukšto intensyvumo treniruočių programą, kurią į Lietuvą atvežė kariai. Programą išbandžiau ir kaipmat „užsikabinau“, nes supratau, kad gaunu viską, ko man reikėjo per visus šiuos metus, kalbant apie fizinį krūvį.

Prie viso to, kad esu tėvas, vyras, verslininkas, motyvatorius ir treneris, aš dar ir esu geras pardavėjas – to buvau mokomas nuo pat mažų dienų. Taigi pats atradęs šią programą kaipmat norėjau ją „parduoti“ visam pasauliui. Pajutau, kad iš pradžių turiu ją „parduoti“ visiems savo draugams – taip tuo tikėjau. Taip atsirado Insanity treniruotės ir prasidėjo mano sportininko karjera. Visiškai atsisakiau alkoholio, su šeima atsisakėme mėsos, perėjome prie augalinės mitybos, sveikos gyvensenos. Mano megėjiška veikla išaugo iki MyHero! sportuojančių žmonių bendruomenės įkūrimo, kurią šiuo metu vienyja 15 tūkstančių narių, jų skaičius kasdien auga, o bendruomenės kuriasi įvairiuose Lietuvos miestuose. Su savo kelyje sutiktų herojų pagalba atradau savo paskirtį ir svajonę – sveikatinti tautą per sportą, mitybą ir sąmoningumą, kurti sistemas, kurios gydo žmones nuo depresijos, alkoholizmo ir kitų priklausomybų, kurios sveikatina. Mano gyvenimas visiškai pasikeitė ir tapo pilnas, prasmingas.

Šią knygą rašau, nes noriu papasakoti apie harmoningos savijautos sistemą, kurią sudaro sportas, mityba ir sąmoningumas, bei pasidalinti savo asmeninio pokyčio istorija. Pats knygų neskaičiau labai ilgai ir atsiverčiau jas vėl tik tuomet, kai man sukako 30 metų. Suvokiau, kad knyga savyje gali talpinti labai daug, o kiekvienas žmogus joje atras ir pasiims tai, ko jam tuo metu reikia. Gal koks nors vienas sakinys bus lemtingas ir įkvėps jį pokyčiui? Taip yra ir su mano veikla bei šia knyga – kad ir ką bedaryčiau, jei per mano pasidalinimą pasikeis nors vieno žmogaus gyvenimas, laikau tai savo paskirties išsipildymu. Tai – prasminga veikla, patvirtinanti, kad esu savo kelyje ir turiu toliau tai daryti. Manau, kad tik žmogus, kuris gyvena tuo, ką moko, gali padaryti pokytį ir tam įkvėpti kitus žmones.

Ši knyga – taip pat ir apie herojus. Mano herojai – tai žmonės, kurie mane įkvepia daryti tai, ką darau, be kurių pavyzdžio ir padrąsinimo nebūčiau tuo, kas esu dabar. Mano gyvenime tai yra nuostabūs tėvai, iš kurių daug ko išmokau, žmona, vaikai, motyvuojantys sporto treneriai ir, žinoma, bendruomenės nariai, kurie keičiasi ir mane tuo labai įkvepia. Taip pat tai – dvasiniai mokytojai, lektoriai ar bičiuliai, savo pavyzdžiu paskatinę ir manyje kylantį sąmoningumą.

Šia knyga bet kokio amžiaus žmogų noriu pakviesti sąmoningai pažvelgti į savo gyvenimą ir pagalvoti – o kokia yra mano paskirtis šioje žemėje, ar aš ją esu atradęs ir ar ją realizuoju? Ar esu patenkintas savo gyvenimu? Ar jaučiuosi energingas, entuziastingas ir pasiruošęs atnešti teigiamą pokytį į visuomenę? Ar mano veikla prasminga? O gal kai kuriose gyvenimo srityse galėčiau ką nors pakeisti, patobulinti ir gyventi sveikiau, laimingiau? Dalinuosi savo asmenine patirtimi ir žiniomis tikėdamas, kad skaitytojas čia atras tai, ko reikia jo pokyčiui.

 

Knygą „Mano Herojus“ galite įsigyti mūsų el. parduotuotuvėje

Kategorija POKYČIAI

Esame MyHero! komanda ir auginame sporto ir sveikos gyvensenos judėjimą. Turime tikslą – sveikatinti tautą ir parodyti jog dideli dalykai prasideda nuo mažų žingsnių.